Modřice 2012 úvodní informace

15.03.2012 16:49

 

Den vojenské historie Modřice 2012 – ROSTOV 1942

 

I letošní rok se vojensko-historický klub Erika – Brno rozhodl pokračovat v pořádání úspěšných historických ukázek s tématikou bojů na východní frontě z druhé světové války. Letošní již třetí ročník Dne vojenské historie v Modřicích bude zaměřen na boje u města Rostov na Donu z roku 1942.

            Stejně jako předchozí roky i v tomto ročníku bude ke zhlednutí více armád než jen německé a ruská. Své dovednosti a uniformy předvedou příslušníci Rumunské královské armády a vojáci Slovenského štátu. Změnou oproti minulým ročníkům bude zvýšený důraz na silnou pyrotechnickou složku ukázky. Divák bude mít možnost pocítit sílu dělostřeleckých a leteckých útoků. Samozřejmostí budou i dobové tábory všech zúčastněných armád. Kdy především na straně německé armády bude k vidění jedno z největších zcela autentických dobových ležení. Opevněná linie, o kterou bude sveden těžký boj, bude posílena betonovými pevnůstkami, a tak se divák může těšit na jejich plamenometné dobývání.

            Jak už je na námi pořádaných ukázkách zvykem, bude po přestávce předvedena ještě druhá bojová scéna. Německý zajatecký tábor plný zajatých ruských vojáku bude napaden a ruští vojáci se pokusí osvobodit své druhy ve zbrani.

O přestávce mezi ukázkami bude možnost si prohlédnout dobové uniformy, zbraně a techniku, prohlídka bude doprovázena odborným výkladem.